Platební brána ČSOB

Platební brána ČSOB poskytuje služby akceptace karet (Visa, Visa Electron, Visa VPAY, MasterCard, Maestro, DinersClub, mobilní peněženky MasterPass), Apple Pay, Mall Pay a platebních tlačítek ČSOB & Poštovní spořitelny v online prostředí obchodů, služeb a mobilních aplikací. K využití služeb brány je nutné uzavření slouvy s bankou.

1. Platební brána ČSOB a objednávka služeb

Produktové informace najdete na https://platebnibrana.csob.cz. Máte-li zájem o obchodní nabídku a uzavření smlouvy o online akceptaci karet s ČSOB, vyplňte, prosím, kontaktní formulář na stránce, nebo kdykoli volejte na 800 150 150.

2. Specifikace API, jak integrovat a testovat

Platební brána má momentálně dvě rozhraní. Hlavní rozhraní eAPI je moderní RESTful API pro komunikaci e-shopu s platební bránou a také základ pro rozvoj nových služeb. Kombinuje do jednoho interfacu jak transakční, tak obslužné funkce. Aktuálně je podporované ve verzích 1.0, 1.5, 1.6, 1.7 a 1.8. Doporučujeme při implementaci používat nejnovější verzi. Starší verze budou postupně uzavírány, počínaje verzí 1.0 na začátku roku 2020.

Druhým rozhraním je Legacy API, které umožňuje přechod z již používané brány GP Webpay pro většinu obchodníků bez vývoje. Legacy API podporuje základní trasakční funkce, nepodporuje však funkce související se zjišťováním stavu transakcí a správou objednávek. Pokud ve Vašem e-shopu používáte SOAP rozhraní původní platební brány GP Webpay pro zjišťování stavů objednávek, implementujte, prosím, rovnou nové eAPI, protože Legacy API tuto funkci nemá. Legacy API nebude již nadále rozvíjeno a bude na počátku roku 2020 uzavřeno.

Než začnete bránu do vašeho shopu nebo mobilní aplikace eAPI integrovat, podívejte se, prosím, do Wiki. Najdete zde kompletní dokumentaci k eAPI mezi e-shopem a bránou, návod jak simulovat různé transakční stavy a jaké používat testovací karty.

Návod na migraci z platební brány ČSOB GP Webpay na novou platební bránu ČSOB najdete zde.

3. Repozitář

V repozitáři najdete ukázkovou PHP, Java a .NET integraci. Z repozitáře si také stáhněte veřejný klíč brány, který budete potřebovat pro zabezpečení komunikace s platební bránou. Vlastní sadu klíčů si pak vygenerujte pomocí online nástroje, který jsme pro vás připravili na https://platebnibrana.csob.cz/keygen/. Klíče pro iBránu (otevřené vývojové prostředí přístupné beze smlouvy) si můžete vygenerovat na https://iplatebnibrana.csob.cz/keygen/

K dispozici jsou i řešení třetích stran, jejichž použití je pouze na Vašem uvážení např:

ondrakoupil

slevomat

4. Problémy a pomoc při jejich řešení

Nejrychleji najdete pomoc v sekci často kladených otázek. Technická sekce je věnována zejména integraci, ve funkční a obchodní části se dozvíte více o bráně a službách banky. Větší detail k některým již dříve řešeným problémům najdete v issues.